Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

19 maja 2023

„Korona świry. Cytaty Hańby” - spotkanie z autorami książki

Niniejszy artykuł pochodzi ze strony: NiezalezneMediaPodlasia.pl.

W dniu 14 maja, z inicjatywy Rafała Gresia, Prezesa Stowarzyszenia Niezależni Białystok, odbyło się spotkanie z Agnieszką Wolską, mieszkającą na co dzień w Kolonii oraz Piotrem Szlachtowiczem, redaktorem Telewizji wRealu24, którzy na początku kwietnia br., nakładem Wydawnictwa 3DOM, wydali książkę pt. „Koronaświry. Cytaty hańby”. Spotkanie rozpoczęło się parę minut po godz. 18:00 w sali konferencyjnej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 2 w Białymstoku i trwało prawie 3 godziny.

Na początku Rafał Greś wspomniał o wpisie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, gdzie opisane zostały wcześniejsze działania Stowarzyszenia z Telewizją wRealu24 z października ub. roku jako „marsz zorganizowany przez prorosyjskich faszystów” (warto dodać, że za te słowa Rafał Greś wytoczył sprawę w sądzie przeciwko OMZRIKowi). Prawda jest taka, że na tym marszu były poruszane tematy podwyżek ubezpieczenia ZUS i podatków od nieruchomości oraz inne tematy propolskie.

 

Następnie odbyła się promocja książki, zadedykowanej „wszystkim, którzy stanęli do walki przeciwko kłamstwu, zniewoleniu i wprowadzeniu nowej formy komunizmu”. Książka zawiera kłamliwe cytaty ważnych osób dotyczące „pandemii” covid-19. Można ją było nabyć, wraz z dedykacją, w cenie 40,00 zł.

 

W książce przytoczono m.in. słowa prezydenta Andrzeja Dudy z 6.07.2020 roku, podczas debaty prezydenckiej, w której on był jedynym uczestnikiem: „uważam, że szczepienia na koronawirusa nigdy nie powinny być obowiązkowe (…) absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych”. Prezydent słowa te powtórzył po upływie prawie 1,5 roku, jednak nieco później, po miesiącu, stwierdził, że „warto się szczepić”. Inni politycy wymienieni w książce to, m. in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, minister Adam Niedzielski, prezes Władysław Kosiniak-Kamysz, minister Michał Dworczyk.

 

W publikacji znalazły się też cytaty byłego ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego, który wówczas, w RMF-FM o maseczkach mówił w ten sposób, że „one nie pomagają, one nie zabezpieczają przed wirusem, one nie zabezpieczają przed zachorowaniem. Naprawdę nie pomagają”. Książka zawiera również odwołania do innych osób, np. do prof. Andrzeja Horbana, kardiologa Jarosława Fedorowskiego, prezesa Michała Sutkowskiego, reumatologa Bartosza Fiałka, dr Andrzeja Matyji, gł. inspektora sanitarnego Jarosława Pinkasa i innych.

 

W książce przytoczone zostały również słowa prymasa Polski, Wojciecha Polaka, kard. Kazimierza Nycza, abp. Stanisława Gądeckiego, abp. Józefa Guzdka, redemptorysty Tadeusza Rydzyka. Nie zabrakło również wypowiedzi dziennikarzy i celebrytów, m.in. zastępcy red. naczelnego Onet.pl, Andrzeja Stankiewicza, red. Tomasza Lisa, dziennikarza Gazety Wyborczej, Jacka Hugo-Badera, dziennikarza Tomasza Terlikowskiego, aktorki Krystyny Jandy, aktora Artura Barcisia, celebrytek: Małgorzaty Rozenek-Majdan i Magdy Gessler, aktora Cezarego Pazury i jego żony Edyty  Pazury, aktywisty LGBT Barta Staszewskiego, korespondenta wojennego na Ukrainie Marcina Wyrwała.

Na spotkaniu zebrali się m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Niezależni Białystok, Telewizji wRealu24, Ruchu Rodacy Kamraci, Głosu Obywatelskiego oraz niezależni dziennikarze Rafał Kosno (i.bialystok.pl), Cezary Nietupski (Wolne Ślimaki) i Paweł Dąbrowski (NMP). Po promocji książki nastał czas na serię pytań i odpowiedzi, które spowodowały, iż spotkanie się przedłużyło do ponad 2,5 godzin po czym organizatorzy i goście udali się na kolację do pobliskiego lokalu.

 

Więcej zdjęć: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/187.

 

Paweł Stanisław Dąbrowski, tel. 86 444 10 59
NiezależneMediaPodlasia, Niezależni Białystok, FotoDabrowski.eu