Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

20 czerwca 2021

Lockdown? Nigdy więcej

Kilkaset osób wzięło udział w manifestacji "Lockdown Nigdy Więcej". Uczestnicy wydarzenia nieśli długą (50 metrów) biało-czerwoną flagę i sprzeciwiali się m.in. segregacji sanitarnej czy wyszczepianiu dzieci. Marsz "Lockdown nigdy więcej!" W niedzielę (20.06) przez centrum Białegostoku przeszedł marsz pod nazwą "Lockdown Nigdy Więcej". Organizatorzy i uczestnicy wydarzenia protestowali przeciwko zamykaniu gospodarki i szkół a także paszportom szczepionkowym.

Pojawiały się takie hasła jak: "wolni ludzie", "Bóg, Honor, Ojczyzna", "łapy precz od naszych dzieci", "cena lockdownu jest zbyt wysoka", "koniec lockdownu", "stop segregacji sanitarnej", "maski do kosza", "wyłączamy telewizję, włączamy myślenie", "nie damy się", "precz z komuną", "zawsze czujni, zawsze zjednoczeni", "chodźcie z nami" czy "stop paszportom covidowym".

- Lekarze w Polsce nie mogą głośno mówić jak jest, są wśród nas lekarze i mają takie same zdanie jak my - mówił organizator marszu Rafał Greś.

- Nie jesteśmy antyszczepionkowcami, szczurami czy płaskoziemcami - dodawał Piotr Murdzia, polski szachista i wielokrotny mistrz świata w rozwiązywaniu zadań szachowych.

Organizatorzy manifestacji podkreślali także, że nie była ona aktem poparcia dla jakiejkolwiek partii politycznej. Pojawiły się też głosy, że na marsz przyszło zdecydowanie za mało osób, biorąc pod uwagę powagę sytuacji.

Autor tekstu: D. Mariańska BialystokOnline.pl
Autor zdjęć: Andrzej Kazberuk
Autor filmu: Paweł S. Dąbrowski