Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

18 października 2021

Łódź. Protest w obronie niezależnych lekarzy dr Doroty Sienkiewicz i dr. Piotra Rossudowskiego

Dnia 18 października 2021 roku przy ul. Czerwonej w Łodzi odbył się protest w obronie Prezes Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Niezależnych i Naukowców dr Doroty Sienkiewicz (specjalista chorób dzieci i rehabilitacji medycznej) oraz dr. Piotra Rossudowskiego (lekarz ortopeda). Artykuł opublikowany na www.lukamaro.pl

- „Dużo ludzi, dużo aktywnych Polaków ale chcemy więcej. Na pewno widać, że system obserwuje nasze działania, system się boi” - mówi Tomasz Stupnowicz, znany jako Martwy Obywatel – „Bydlaki się cofają a nas nie interesuje dwa kroki w tył, nas interesuje żeby zostali ukarani dla przyszłych pokoleń”

Tego dnia o godz. 12:00 rozpoczęła się rozprawa przed Okręgową Izbą Lekarską w Łodzi. Rozprawa ta dotyczyła odebrania prawa do wykonywania zawodu dwóm znakomitym lekarzom.

- „Jesteśmy pewni swoich racji, nie zrobiliśmy nic co by przeczyło albo Kodeksowi Etyki Lekarskiej lub też ustawie o wykonywaniu zawodu lekarza” - mówi dr Piotr Rossudowski z Wrocławia – „Dlatego uważam, że jesteśmy pewni zwycięstwa, pewni wygranej”.

Tego dnia do Łodzi zjechało się kilkadziesiąt grup społecznych, między innymi Watahy Głosu Obywatelskiego z kilku miast, Chrobry Szlak, Nowa Polska ponad podziałami, Stowarzyszenie StopNop, Ruch Społeczny Martwy Obywatel, Rodacy Kamraci, a także Niezależni Białystok czyli nowe stowarzyszenie z rodzinnego miasta Doktor Sienkiewicz po to by wesprzeć lekarzy i pokazać swój sprzeciw wobec gnębienia prawdziwych lekarzy - jak głosił jeden z banerów.

- „Walczymy tutaj o wolność słowa w sferze medycznej. Covid to jest poważny temat i należy o tym rozmawiać otwarcie” – mówił w wywiadzie z Janem Pośpieszalskim, Rafał Greś, prezes Stowarzyszenia Niezależni Białystok – „Natomiast jak widać knebluje się usta lekarzom i nie mogą się oni swobodnie wypowiadać na ten temat”.

Rozprawa została odroczona, na razie nie jest znany termin kolejnej rozprawy.

Tekst i zdjęcia: Paweł S. Dąbrowski