Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

02 sierpnia 2021

Mistrz świata mówi „NIE” lockdownowi - Piotr Murdzia

2 sierpnia w Białymstoku odbyło się spotkanie z Piotrem Murdzią, ośmiokrotnym mistrzem świata w rozwiązywaniu zagadek szachowych zorganizowane przez Rafała Gresia, białostockiego działacza i nauczyciela gry w szachy. Artykuł był opublikowany na www.lukamaro.pl

Spotkanie zostało zorganizowane jako znak protestu przeciwko powrotowi lockdownu, co planuje zrobić rząd. Spotkanie odbyło się o godz. 18.00 w Hotelu pod Herbem przy ul. Wiejskiej 49 w Białymstoku.

Na początku spotkania Rafał Greś przytoczył statystyki Światowej Organizacji Zdrowia, z których wynika, że na sam covid-19 na świecie zmarła 1 osoba na 2.000 osób w przeciągu prawie 2 lat, a na świecie od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku populacja ludzi zmieniła się na plus 76 milionów osób, więc taki jest rzeczywisty obraz pandemii, która panuje w telewizji głównie.

- Ja dostrzegam gigantyczną różnicę pomiędzy tym co się podaje w telewizji, a tym co mamy wokół siebie, w rzeczywistości i ta różnica  mnie bardzo niepokoi – mówi Rafał Greś – kolejny fakt jest taki, że w 2020 roku premier powołał radę medyczną, która liczy 17 osób i 12 z tych osób brało wcześniej pieniądze od producentów szczepionek.

Potem głos zabrał Piotr Murdzia i obaj panowie rozpoczęli dyskusję odnośnie lockdownu, która została zarejestrowana przez naszego reportera, całe nagranie znajduje się poniżej, a po dyskusji szachistów, był czas na zadawanie pytań.

- Na spotkaniu z p. Piotrem zostałam uświadomiona w temacie szkodliwości eksperymentu medycznego, co doprowadziło mnie do zmiany decyzji odnośnie szczepienia - mówi dla Luka&Maro 20 letnia Natalia Mikucka (21.09.2001-25.01.2022)

Po spotkaniu odbyły się rozmowy w kuluarach - w hotelowej restauracji. Organizator spotkania zaprasza na Białostocki Marsz DZIECI DO SZKOŁY, który odbędzie się w poniedziałek, 16 sierpnia o godz. 16:00. Ruszamy spod fontanny na Rynku Kościuszki.

Autor artykułu i fotografii: red. Paweł Dąbrowski