Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

30 czerwca 2023

PARTYJNE KONWENCJE ZA NAMI. TAK CHCEMY ŻYĆ!

W sobotę, 24 czerwca, odbyły się konwencje przedwyborcze wszystkich liczących się Partii na polskiej scenie politycznej. Konwencja partii Tuska, pod hasłem „Tu jest Przyszłość”, miała miejsce na pl. Nowy Targ we Wrocławiu. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zgromadzili się w Bogatyni. Trzecia Droga, wraz z Hołownią i Kosiniakiem-Kamyszem – w Grodzisku Mazowieckim. Z kolei liderki Lewicy, ze swoimi wyborcami, spotkały się w Warszawie, celem ukazania swojego programu „Bezpieczna Polka”. Ów program, stricte bardzo kontrowersyjny, dotyczy m.in. zalegalizowania aborcji, dofinansowań do antykoncepcji i likwidacji klauzuli sumienia, refundacji in vitro oraz bezpłatnej antykoncepcji. Niezależne Media Podlasie były w Warszawie, na konwencji Konfederacji.

Na koalicję, zwanej Konfederacją Wolność i Niepodległość, składa się Konfederacja Korony Polskiej, Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN) oraz Ruch Narodowy. Konwencja odbyła się o godz. 13:00 w kompleksie wystawienniczo-konferencyjnym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie. Wyborców Konfederacji, (wcześniej zarejestrowanych przez Internet) wpuszczano od godz. 10:00. Goście otrzymali broszurę z programem Konfederacji oraz koszulki promujące hasło „Tak chcemy żyć!”. Gdy wybiła godzina 13:00, a licznik dobił do zera, zgromadzeni odśpiewali hymn Polski.

Konwencję rozpoczął Krzysztof Bosak, którzy podsumował pierwszą kadencję Partii. Ugrupowanie złożyło wnioski o Komisję ws. niekontrolowanego importu produktów z Ukrainy, ws. śmierci Andrzeja Leppera (1954-2011), o wotum nieufności dla Ministra Zdrowia, o Trybunał Stanu dla Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska. Konfederacja złożyła też zawiadomienie do prokuratury na Mateusza Morawieckiego i Adama Niedzielskiego. Ugrupowanie, jako jedyne, walczyło skutecznie z bezprawnym lockdownem, segregacją sanitarną i ukrainizacją Polski. W kwestiach tych najbardziej zasłużył się Grzegorz Braun.

Następnie przemawiał toruński przedsiębiorca i doradca podatkowy Sławomir Jerzy Mentzen,. Zapowiedział on radykalne uproszczenie podatków. Warto zwrócić uwagę, że 3 akty prawne dotyczące głównych podatków, tj. PIT, CIT, VAT, posiadają łącznie ponad 1100 stron. Prezes Nowej Nadziei nadmienił, że uproszczone przez niego prawo podatkowe, będzie zawierało tylko 2 stawki: 12 i 19%. Zapytaliśmy księgową, prowadzącą w Białymstoku duże biuro rachunkowe, o to, jakie ma zdanie na temat programu Partii w zakresie prawa podatkowego.

– Jako księgowa na co dzień doświadczam problemów związanych z ogromem różnego rodzaju przepisów podatkowych. – powiedziała dla Niezależnych Mediów Podlasia Małgorzata Martynko – Propozycje konfederacji przedstawione na konwencji pod hasłami: proste i niskie podatki, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców czy likwidacja 15 podatków, to rozwiązania na które przedsiębiorcy oczekują z niecierpliwością.

Przemawiał także prezes Korony Polskiej, poseł i reżyser Grzegorz Michał Braun.

– Chcemy osiągnąć wolność, normalność, a przecież nie ma wolności bez majętności. A przecież nie ma majętności bez gotówki itd. Jeśli to wszystko chcemy utrzymać, to musimy utrzymać własne państwo. Tej wolności nie da się odzyskać i utrzymać w jakieś abstrakcji. To trzeba utrzymać tu, w Polsce. Nie na księżycu, nie na Madagaskarze. – wypowiadał się poseł – Nie będą nas historii uczyć Niemcy ani Żydzi. Nie będą naszych dzieci wychowywać i tolerancji uczyć dewianci. Stop segregacji sanitarnej, precz z WHO, Stop ukrainizacji Polski i stop banderyzacji Polskiej Racji Stanu.

Głos zabrali jeszcze kolejno: Anna Bryłka („głos polskich rolników”), poseł Konrad Szczepan Berkowicz, poseł Stanisław Tyszka, Michał Wawer, a także Witold Tumanowicz. Następnie przemawiał Grzegorz Płaczek, fotograf i założyciel Fundacji Nowe Spektrum. Ostatnim przemawiającym był letni poseł, filozof i brydżysta, Janusz Korwin-Mikke.

Na koniec na scenę weszli na chwilę Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen. Konwencja, którą odwiedziło ok. 3 tys. osób, zakończyła się parę minut po godz. 15.

Cały zapis video: https://www.youtube.com/watch?v=OuVIvuFJU7M

Paweł S. Dąbrowski
NiezalezneMediaPodlasia.pl