Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

09 stycznia 2024

Pomoc dla Hospicjum

Tekst pochodzi z Portalu NiezalezneMediaPodlasia.pl

W przedwigiliny czwartek, działające od przeszło 2 lat, Stowarzyszenie Niezależni Białystok, odwiedziło Hospicjum Stacjonarne „Dom Opatrzności Bożej”. Zlokalizowane jest ono w Białymstoku przy ul. Sobieskego, i istnieje od ubiegłego wieku. Prowadzi je Towarzystwo Przyjaciół Chorych: nieformalnie przez pierwszych kilka lat, a jako organizacja zostało zarejestrowane 19.05.1994 r.

Hospicjum zapewnia wsparcie i opiekę osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom. Mieści się w piętrowym domu z zaadaptowanym poddaszem, na którym znajduje się księgowość, pokój gościnny dla rodzin zamiejscowych odwiedzających chorych, apteka, dwa magazyny sprzętu medycznego oraz sala wykładowa na około 30 osób. Na parterze jest 8 łóżek, zaś na piętrze – 12.

„Niezależni” przekazali do hospicjum produkty takie jak: pampersy, podkłady na łóżko, rękawiczki jednorazowe, koncentraty do mycia podłóg . Podarowali również, służący do pielęgnacji pacjentów, produkcji własnej hydrolat „Lawendowy Raj Wiesław Bruzgo”. To działo się z inicjatywy Prezesa Zarządu Stowarzyszenia.

Przekazanie darów dla hospicjum to nie tylko akt hojności, ale również gest empatii i troski o drugiego człowieka w trudnej sytuacji. Wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że osoby przebywające w hospicjum często nie mają bliskich blisko siebie i mogą czuć się samotne w tym okresie. Dlatego przekazanie prezentów jest sposobem na pokazanie im, że są kochane i cenione.

Celem przekazania darów jest nie tylko poprawa samopoczucia pacjentów. Są one również nieocenionym wsparciem dla personelu hospicjum, który niejednokrotnie jest narażony na dużą presję i emocjonalne obciążenie. Z tego względu bardzo ważne i motywujące jest docenienie ich pracy i przekazanie im podziękowań w formie darów.

Warto pamiętać, że każdy czas jest dobry na przekazanie darów dla hospicjum: nie tylko w okresie świąt, ale przez cały rok, dlatego już teraz zarząd Stowarzyszenia Niezależni Białystok zapowiedział regularne wspieranie „Domu Opatrzności Bożej”.

Wszystkie zdjęcia: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/202.

autor: Paweł Stanisław Dąbrowski
Redaktor Niezależnych Mediów Podlasia
Sekretarz Stowarzyszenia Niezależni B-Stok