Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

08 sierpnia 2021

Śląski Marsz Wolności. Katowice

Pod hasłami "Stop segregacji" i "Stop zamykaniu Polaków" wyszli w sobotę na ulice Katowic uczestnicy "Wielkiego Śląskiego Marszu Wolności", z udziałem tysięcy osób. Sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej COVID-19, szczepienia nazywając eksperymentem medycznym.

Marsz zorganizowało kilka organizacji, jednym z nich jest Stowarzyszenie "Polska To My – Sosnowiec", które wśród swoich celów wymienia prowadzenie działalności informacyjnej, promocję zdrowia, upowszechnianie kultury fizycznej, turystyki, edukację społeczną, propagowanie kultury, sztuki, ochronę tradycyjnych wartości oraz ochronę środowiska.Zobacz także

Podczas konferencji prasowej zapowiadającej marsz organizatorzy deklarowali, że chcą w pokojowy wyrazić niezadowolenie z działań rządu, "stawić opór tyranii, która urodziła się przez ostatnie półtora roku temu" i pokazać, że osób podzielających ich poglądy jest wiele. Jak oświadczyli, to "manifestacja przeciwko bezprawiu".

Domagają się zaprzestania – jak to określili - "łamania praw człowieka i obywatela", segregacji narodu oraz przedstawienia dowodów medycznych i naukowych dotyczących szczepień przeciwko COVID-19, które "stanowią podstawę tak drastycznych, wyniszczających decyzji". Jak dodają, jeśli te dane nie zostaną pilnie przekazane, żądają ujawnienia "winnych zbrodni przeciwko narodowi polskiemu" oraz ich osądzenia, a także zaprzestania "eksperymentów medycznych i propagowanie mobbingu". Kwestionowali zasadność wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, przekonując, że prowadzi to do wyniszczenia gospodarki.

Według nich, w Polsce ma miejsce segregacja na tych, którzy mogą więcej dzięki szczepieniom i tych, którzy nie przyjęli szczepionki, same szczepienia nazywają "nieprzymusowym przymusem". Protestują też przeciwko obostrzeniom, które miałyby dotyczyć niezaszczepionych.

Organizatorzy protestują zarazem przeciwko nazywaniu ich antyszczepionkowcami i przypinaniu im łatki "oszołomów" – jak przekonywali, są za wolnością wyboru i rzetelną informacją, która umożliwia podjęcie właściwych decyzji. Oświadczyli też, że nie popierają ataków na punkty szczepień.

Źródło tekstu: Onet.pl Śląsk
Autor zdjęć: Paweł S. Dąbrowski