Sprawdź nas:

Copyright by Niezależni Białystok © 2022-2023

26 lutego 2024

Stop Masowej Imigracji

Artykuł pochodzi z portalu NiezalezneMediaPodlasia.pl, a autorem jest sekretarz Stowarzyszenia.


Dnia 24.02.2024 w Warszawie miał miejsce marsz przeciwko inwazji imigrantów. Jego organizatorzy to Marcin Kuśmierczyk i Diana Ruchniewicz – przewodniczący okręgu 19 i 20 partii Grzegorza Brauna, najbardziej propolskiego posła IX i X kadencji.

O godz. 12:00 ludzie z całej Polski (i nie tylko) zebrali się na pl. Trzech Krzyży przy pomniku Wincentego Witosa, aby sprzeciwić się napływowi imigrantów. Marsz rozpoczęły przemówienia m.in. posła Grzegorza Brauna, byłego posła Janusza Korwin-Mikke, prof. KUL Ryszarda Zajączkowskiego, redaktora Marcina Roli.

– Czy sprzeciwiamy się wpychaniu Polski w wojnę? Tak, owszem, sprzeciwiamy się. Czy sprzeciwiamy się instalowaniu w Polsce kosmicznych doktrynerskich programów zielonego, tęczowego ładu? Tak i temu się sprzeciwiamy. – mówił poseł Braun – Czy sprzeciwiamy się przemienianiu Polski w land eurokołhozowy, republikę sowiecką czy stan amerykański? Ukropol czy Ukropolin? Tak temu się też sprzeciwiamy.

W między czasie funkcjonariusze policji spisali wieloletniego organizatora Marszy Pamięci Ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, Andrzeja Łukawskiego. Powodem był trzymany przez niego transparent. Odpowiednio zareagował prezes Konfederacji Korony Polskiej, Grzegorz Braun.

– Przed chwilą wołaliśmy Wołyń pamiętamy. Ale pamiętamy, jak niedawno przedstawiciel polskiego MSWiA powiedział, że jesteśmy sługami narodu ukraińskiego – wygłosił zebranym były europoseł Mirosław Piotrowski z Ruchu Prawdziwa Europa – W dyplomacji określa się tę podstawę polską jako asymetrię, a w języku normalnych ludzi jako zdradę interesu narodowego i my tej zdradzie mówimy NIE.

Po kilku przemowach tłum ruszył spod pomnika Wincentego Witosa (nieopodal okrągłego kościoła św. Aleksandra) ulicami Rondo Charles’a de Gaulle’a z palmą – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – pl. Zamkowy. Docelowo dotarł pod Kolumnę Zygmunta III Wazy, gdzie odbyły się dalsze przemówienia.

Podczas przemarszu dało się zauważyć wiele ciekawych transparentów, m.in. „Biedne Niemcy, biedna Anglia, Bogata Polska?”, „Wołyń pamiętamy! Za poprawność prawdy nie oddamy”, „Stop podmianie struktury etnicznej”, „Chcemy repatrianta, nie imigranta”, „Panie prezydencie, dostałeś już order bandery?”, „Dość fundowania cudzej wojny”, a także wiele ważnych okrzyków: „imigracja to destabilizacja”, „imigrantów zapraszacie a o swoich nic nie dbacie”, „wstrzymać zalew kulturowy chłopów w wieku poborowym”, „zachód was oddaje, bo nie wytrzymuje. Polska was tu nie chce, gwałtów nie przyjmuje”, „obronimy każde miasto,  Polska to ostatni bastion”. Był także ukłon w stronę protestujących rolników w postaci między innymi takich okrzyków, jak: „w telewizji sama ściema bez rolnika Polski nie ma” czy „Jesteśmy z wami, rolnicy jesteśmy z wami”, „nie pomoże Unii cud, gdy do d**y zajrzy głód”.

W marszu wzięli udział m. in. członkowie Stowarzyszenia Niezależni Białystok, Stowarzyszenia Polska To My Sosnowiec, Stronnictwa Narodowego im. Dmowskiego Romana, Młodzieży Wszechpolskiej,  kamraci i inni. Wg szacunków w marszu wzięło udział zaledwie kilkaset osób. Marsz odbył się bez przeszkód.

Zdjęcia: https://fotodabrowski.eu/index.php?/category/204
Relacja na Tiktoku: https://vm.tiktok.com/ZGeDBRT3s/

p.dabrowski@niezaleznemediapodlasia.pl